ilustracja Malowanie proszkowe polega na nakładaniu farby proszkowej na powierzchnie przewodzącą np. metal. Osadzona warstwa proszku utrzymuje się na powierzchni malowanego detalu dzięki siłom elektrostatycznym.

ilustracja blask

Malowanie proszkowe posiada wiele zalet ekonomicznych, ekologicznych i technologicznych. Po pierwsze charakteryzuje się możliwością nakładania grubych powłok stosując jedną warstwę farby. Lakiery proszkowe są od razu gotowe do użytku przez co oszczędza się czas na ich przygotowaniu, co skraca czas oczekiwania na finalny produkt. Już jedna taka warstwa pozwala uzyskać wysoką odporność na czynniki zewnętrzne. Ponadto lakierowanie proszkowe nie posiada wad typowych dla malowania mokrego takiego jak zacieki, zmarszczenia czy spękania. Tę metodę można stosować na różnemetalowe powierzchnie.

Lakiernictwo proszkowe jest wydajną technologią, ponieważ proszek, który osadził się w procesie, może być ponownie wykorzystany. Dodatkowo malowanie proszkowe eliminuje użycie wszystkich rodzajów rozpuszczalników co ma korzystny wpływ dla ekologii.

border-top: 3px dashed #f60;
Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA