ilustracja Cięcie laserem to rodzaj obróbki materiału. Jest to metoda termiczna polegająca na wycinaniu w nim za pomocą wiązki promienia laserowego. Technologia ta ma coraz częstsze zastosowanie w przemyśle.

ilustracja blask

Cięcie laserem posiada wiele zalet. Podstawową jest fakt, że podczas procesu cięcia otrzymujemy produkt, który jest gotowy do dalszej obróbki. Tego rodzaju obróbce podlegają metale oraz niemetale co daje szerokie pole zastosowania. Korzyści wynikające z cięcia laserem to również wysoka jakość cięcia, dzięki czemu produkt nie posiada chropowatych krawędzi, powtarzalność wycinanych kształtów, szybki czas wycinania, małe straty ciepła oraz bardzo duża szybkość obróbki stali czarnych. Oprócz tego oszczędność na materiałach przez wąski promień cieńcie jest kolejną zaletą tego rodzaju technologii.

Precyzyjny laser pozwala na wycięcie dowolnych kształtów w arkuszach materiału, co daje ogromne możliwości. Jest to również bardzo szybki sposób obróbki blachy, co jest atutem przy produkcji masowej nawet najbardziej skomplikowanych konstrukcji.

ilustracja
border-top: 3px dashed #f60;
Nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Polityka Prywatności    Jak wyłączyć cookies? ZGODA